POSTĘPY W CHIRURGII KOLOREKTALNEJ

XII Ogólnopolski
Kongres

20 - 22 kwietnia 2023r.

Rekomendacje

Image

Drodzy Koleżanki i Koledzy,

Gorąco polecam X już edycję Ogólnopolskiego Kongresu "Postępy w chirurgii kolorektalnej", która odbędzie się w dniach
6-9 października 2021 roku w Serocku.

Dobór zaproszonych ekspertów z kraju i z zagranicy, znakomicie ułożony program wykładów, sesji, paneli i warsztatów gwarantuje wysoką jakość naukową Kongresu.
Atmosferę  wyjątkowego spotkania zapewnia znakomity organizator profesor Marek Szczepkowski.
Nad tym Kongresem unosi się duch wspólnoty świata medycyny i kultury.
Spotkajmy się zatem w październiku w Serocku.

Prezes Towarzystwa Chirurgów Polskich
Prof. dr hab. n. med. Marek Jackowski

Image

Powodów dla których warto przyjechać do Serocka na obrady kolejnego, X Kongresu „Postępy w chirurgii kolorektalnej” jest wiele. Ale tak najkrócej powiem, że w okresie, w którym najznamienitsi specjaliści i niekwestionowane autorytety w leczeniu schorzeń kolorektalnych a jednocześnie nasi znakomici Przyjaciele dyskutują na jakże ważne problemy medyczne trudno mi sobie wyobrazić abym w tym właśnie czasie nie był w miejscu gdzie to się odbywa, czyli w Serocku. Do zobaczenia już wkrótce!

Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Lorenc

Image

Dlaczego warto i należy przyjeżdżać na Konferencję do Serocka?, bo:
- Profesor Marek Szczepkowski jako Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego gwarantuje bardzo wysoki poziom naukowy i merytoryczny konferencji,
- jest to konferencja wspaniale zorganizowana dla chirurgów zajmujących się zagadnieniami koloproktologii, w trakcie której każdy uczestnik znajdzie interesująca dla siebie sesję naukową,
- spotykamy się w Serocku każdego roku, w przepięknym krajobrazowo miejscu, a perfekcyjny przygotowany program socjalny dla uczestników jest dopełnieniem całości konferencji.

Prof. dr hab. n. med. Wojciech Kielan
Prezes Elekt
Polskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich 

Image

Już od kilku lat mam przyjemność uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu naukowo - towarzyskim, które jak obserwuję corocznie gromadzi coraz to większą grupę uczestników oraz uznanych wykładowców z polski i z zagranicy. Wiodąca jest oczywiście jakże istotna tematyka kolorektalna, a program naukowy zawsze tak ciekawy, że obszerne sale konferencyjne uroczego hotelu Narvil z reguły wypełnione są do ostatniego miejsca. Zawsze też jest czas na ciekawe dyskusje i wymianę własnych doświadczeń w gronie przyjaciół.

Cykliczny Kongres jedyne w swoim rodzaju za którym zaczyna już się tęsknić gdy się kończy, wyjątkowe wydarzenie na stałe wpisane w kalendarz chirurgiczny na które
z niecierpliwością i radością czeka się cały kolejny rok. Energetyczne miejsce, magiczna atmosfera, czarujący przewodniczący, wyjątkowy program naukowy, wybitna oprawa artystyczna oraz niezapomniany ciepły, przyjacielski klimat stworzony w urokliwym otoczeniu – cóż więcej można sobie wymarzyć?

Głęboki ukłon podziękowania i uznanie dla organizatorów za niewątpliwie ogromny trud włożony w coroczną organizację tego logistycznie niezwykle skomplikowanego przedsięwzięcia stojącego na tak wysokim poziomie.

Do zobaczenia po raz kolejny w Narvilu,

Prof. dr hab. n. med. Jacek Dadan

Image

Prof. dr hab. n. med. Marek Szczepkowski już po raz dziesiąty organizuje Ogólnopolski Kongres „Postępy w chirurgii kolorektalnej” w Serocku. Dotychczasowe konferencje, z powodu poruszanych bardzo ważnych tematów, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zapraszani wykładowcy prezentowali bardzo wysoki poziom merytoryczny, po prelekcjach odbywały się ciekawe, poruszające codzienne problemy dyskusje mające znaczenie praktyczne.

Program tegorocznego Kongresu jest również bardzo ciekawy, porusza istotne zagadnienia z zakresu chirurgii kolorektalnej. Zaproszeni wykładowcy i przygotowane tematy są gwarancją wysokiego poziomu Kongresu. Dodatkowo już tradycyjnie możemy liczyć na rzadko spotykaną na konferencjach oprawę artystyczną. Ciekawe dyskusje w kuluarach i spotkania koleżeńskie są integralnym elementem tych spotkań.

Do zobaczenia w Serocku! 

Prof. dr hab n. med. Krzysztof Paśnik

Image

Należy podkreślić, że inicjatywa prof. Marka Szczepkowskiego, aby co roku spotkać się w ciekawym kompleksie… w Serocku i dyskutować o problemach koloproktologii jest znakomitym, sprawdzonym pomysłem na aktywność naukową w tej dziedzinie medycyny. Co roku podczas Kongresu przedstawiane są nie tylko nowości i nowinki medyczne, ale omawiane są także zasady leczenia i istniejące standardy pod kątem jakości wdrażania oraz podstawowe, codzienne problemy w chorobach jelita grubego .

Konferencji co roku patronuje Polski Klub Koloproktologii, którego „past” Prezesem jest właśnie „motor” spotkań koloproktologicznych w Serocku  prof. Marek Szczepkowski.

Na spotkania w Serocku warto przybyć!!

         - Jest merytorycznie i naukowo

         - Sympatycznie i przyjacielsko

         - Widzimy nowości i standardy

         - Mamy też świetny program towarzyszący

W tym roku spotkajmy się kolejny raz w Serocku ale... w jeszcze w szerszym gronie.

                                                           Prezes Polskiego Klubu Koloproktologii

                                                           Prof. dr hab. n. med. Piotr Richter

Image

Od kilku lat spotkania kolorektalne w Narvilu gromadzą bardzo dużo uczestników. Powód jest prosty - program Sympozjum zawsze jest nie-zwykle interesujący, a wykładowcy przedstawiają nowości dotyczące diagnostyki i leczenia chorób dolnego odcinka przewodu pokarmowego i odbytnicy. Nie inaczej zapowiada się tegoroczne spotkanie.

                                                           Prof. dr hab. n. med. Adam Dziki

Image

Kongres Marka Szczepkowskiego w Serocku to już dzisiaj marka sama w sobie.
Zawsze bardzo ciekawy program naukowy, dyskusje podczas sesji

i te kuluarowe - nierzadko bardzo burzliwe. Ale tylko takie pozostają w pa-mięci i są inspiracją do dalszego rozwoju, zarówno osobistego jak i zawodowego każdego z nas, ale też polskiej chirurgii kolorektalnej. To nie wszystko. Jest też coś niepowtarzalnego w tych sympozjach: niezwykła atmosfera, którą zawsze stwarza Gospodarz. Marku, pamiętamy 19-21 kwietnia! Oczy-wiście jak zwykle będziemy! W tym roku również i zachęcamy Wszystkich, aby spędzili ten czas z nami podczas VII Ogólnopolskiego Sympozjum „Postępy w chirurgii kolorektalnej”.

Bardzo polecam. Będziecie zadowoleni i usatysfakcjonowani naukowo!!!

                                                           Prof. dr hab. n. med. Piotr Krokowicz

Image

Konferencja w dzisiejszych czasach to coraz rzadziej miejsce zdobywania informacji. Te dostępne są w internecie natychmiast, w pełnym zakresie i w najwygodniejszej dla nas formie. Konferencja staje się natomiast miejscem wymiany doświadczeń, dyskusji, bezpośredniej rozmowy, kontaktu z ludźmi, których cenimy, lubimy czy też z którymi spieramy się. Jedziemy dla ludzi, no i dla miejsca. Są miejsca bez większej historii i zdarzają się miejsca, jak to, które zapadają głęboko w pamięć. Jeśli cenicie połączenie fantastycznego miejsca i atmosfery ze spotkaniem nie tyle uczestników konferencji co wieloletnich przyjaciół - przyjeżdżajcie do Narvilu w październiku 2021r. Ja będę na pewno. Jak co roku :-)

                                                           Prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz